Teknik Altyapı

Teknik Altyapımız

Teknik Altyapımız

Network Altyapısı

Hizmet verdiğimiz tüm sunucularımız İstanbul Equinix veri merkezinde firmamıza özel olarak tahsis edilmiş alanda bulunmaktadır. Mevcut altyapı sayesinde sunucularımıza, yurt içi ve yurt dışından güvenilir ve hızlı internet bağlantısı sağlamaktayız. Yedekli yurt içi  bağlantıları sayesinde siteleriniz yurt içinden en hızlı şekilde yayın sağlıyoruz.

Donanım Altyapısı

Sunucu altyapımız Supermicro sunuculardan oluşmaktadır. Fiziksel sunucularımız üzerindeki tüm donanım bileşenleri kurumsal ölçeklidir. VPS ve Bulut altyapılarımızın konfigürasyonu; Intel Xeon E5 Çift İşlemci, Kurumsal SSD Diskler, 256 GB ECC Registered Ram den oluşmaktadır. Depolama teknolojisi olarak harici SAN SSD’ler kullanılmaktadır. Kurumsal ölçekli devamlılık prensibimiz nedeniyle hiç şekilde pc tabanlı bilgisayarlar altyapılarımızda kullanılmamaktadır.

Yazılım Altyapısı

GTM HOST sunucular üzerinde işletim sistemleri, hosting kontrol panelleri ve destek yazılımları olmak üzere birçok yazılım kullanılmaktadır. Kullandığımız yazılımların hepsi lisanslıdır. Lisanslı yazılım kullanılmasının en önemli avantajı yazılım güncellemelerinin devamlı olarak tedarik edilebilmesi ve teknik sorunlarda yazılım firmalarından alınan teknik destektir. Firmamız bu avantajları en iyi şekilde fiyat avantajları ile müşterilerine sağlamaktadır.