Veri Merkezlerimiz

Hizmet Sağladığımız Veri Merkezlerimiz

GTM HOST

GTM HOST dünyada isim yapmış olan hosting firmalarının kullanmış olduğu server çözümlerini, yazılımlarını & servislerini kullanmaktadır. Serverlarımız arasında kesinlikle desktop (masaüstü) bilgisayar bulunmamaktadır. Tüm sunucularımız VPS hizmeti vermeye yönelik olarak dizayn edilmiş ekipmanlardan oluşmaktadır. Buda müşterilerimize kesintisiz ve yüksek uptime oranlı hizmet vermemizi sağlamaktadır.

Yedekli Network Bağlantısı

  • Şehir: İstanbul
  • Test IP: 1.2.3.4

İstanbul, Türkiye

İstanbul Merkezli Sunucularımızı Türkiye’nin en iyi veri merkezi altyapısına sahip Sadecehosting (Equinix) verimerkezinde tamamı kendimize ait network ekipmanlarımız ve kendimize ait sunucu donanımlarımız üzerinde barındırmaktayız. SadeceHosting Equinix Datacenter Network alt yapısı ülkemizdeki en büyük verimerkezi alt yapısı durumundadır. Aktif 80 Gbit kullanım oranı ile rakipsiz kapasite ve kesintisiz internet erişimi sağlıyoruz. 2 Farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline erişimine ek olarak Vodafone, Interoute, Cogent ve Level3 şirketleri ile de bağlı alt yapı üzerinden yedekli ve kesintisiz erişim hizmeti sunmaktayız.

Enerji Altyapısı

N+1 modeli ile kesintisiz güç kaynakları (UPS) tam kapasite akü desteğine sahiptir. Ayrıca yedekli olarak çalışan 2 x 880 kW’ler tarafından, 7 gün kesintisiz enerji desteği sağlamaktadır.

İklimlendirme Altyapısı

N+1 yapıda hassas kontrollü iklimlendirme sistemleri ile soğutulmaktadır. Ortam sıcaklığının platformların verimli çalışabilmesi için 20-22 derece olması sağlanmıştır.

Güvenlik Sistemleri

Bina ve datacenter güvenliğini en yüksek düzeyde kapalı devre kamera güvelik sistemi ile kayıt yapılmaktadır. Ayrıca bina girişi, datacenter girişi ve diğer tüm kartlara girişler elektronik kartlar ile sağlanmaktadır. Yangın önleme ve söndürme sistemi olarak FM200 gazlı ve tozlu söndürme sistemleri kullanılmaktadır.

Sertifikasyonlar

Tüm iş süreçlerinde kullandığı belgeler şu şekildedir; TS ISO IEC 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri, TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri’dir

Yedekli Network Bağlantısı

  • Şehir: Sofya
  • Test IP: 1.2.3.4

Sofya, Bulgaristan

Toplam 68 Pop ağına hizmet veren 17 Ülkeye çıkış sağlayan 2 Terabit trafik kapasitesi ile Asya’nın Avrupa’ya açılan bağlantı noktası.